Vyrábame pre vás s láskou...

Prehľad našich výrobkov v texte aj na fotografiách

Med

Medy sa delia iba na dva druhy podľa pôvodu svojho vzniku. Prvým je kvetový med, ktorého pôvod je v kvete rastlín a druhým medom je medovicový med, ktorého pôvod je vo výlučkoch vošiek objavujúcich sa na listnatých alebo ihličnatých porastoch. 

Med kvetový – Tento včelí med patrí k najrozšírenejším medom na Slovensku. Obsahuje nektár z rôznych kvetov, ovocných stromov a kvetov z lúk. Je najširšou zmesou rôznych rastlín, kríkov a stromov. Má blahodarný vplyv na respiračné a alergické problémy, posilňuje srdce a cievy, lieči chrípku a prechladnutie. Vhodný je na všestranné použitie v domácnosti. V našich podmienkach sa objavuje aj jednodruhový kvetový med najčastejšie agátový a lipový. Pre svoje zloženie je pre človeka konzumujúceho med najúčinnejší zmiešaný kvetový med, nakoľko obsahuje peľ a ostatné zložky rôznych kvitnúcich rastlín. 

Med medovicový (lesný) – Lesný med je kombináciou medovicového a kvetového medu, ktorý obsahuje aj nektár z malín, černíc, lúčnych kvetov a medovicu z ihličnatých alebo listnatých stromov. V našich podmienkach medovica pochádza prevažne z listnatých lesov. Med je tmavšej farby a výraznej chuti. Cenovo je podstatne drahší ako kvetový med. V porovnaní s kvetovými medmi obsahuje viac fruktózy a dextrínov ale hlavne väčšie množstvo minerálnych látok, organických kyselín, enzýmov a stopových prvkov. Má vysoké antibakteriálne, terapeutické, protizápalové a dezinfekčné účinky.

Peľ

Včelí peľ – Je to najkomplexnejšia potravina nazývaná aj multivitamínová bomba. Obsahuje lecitín a všetky nevyhnutné aminokyseliny pre život. Peľ je najlepší pri prevencii a rôznych ochoreniach v počiatočných štádiách. Včelí peľ má presne stanovené dávkovanie. Využíva sa na zlepšenie chuti do jedla, na rekonvalescenciu po diétach a rapídnom úbytku. Spomaľuje proces starnutia, používa sa na zvýšenie imunity, má antibiotické účinky, pomáha pri chorobách pečene, čriev, pri problémoch prostaty, klimakterických ťažkostiach, chudokrvnosti, pri ochoreniach štítnej žľazy, pozitívne vplýva na psychiku, duševnú kondíciu, podporuje pamäť a nervovú činnosť.

Propolis

Propolis je látka na báze živice, ktorú získavajú včely z púčikov stromov alebo iných rastlinných zdrojov. Nosia ho do úľa podobne ako peľ. Používa sa na vyplnenie nežiaducich otvorov v úli, predovšetkým menších, väčšie sa vypĺňajú voskom. V závislosti od zloženia môže mať rôznu farbu, od zelenej po červenohnedú, najčastejšie je tmavohnedý. Pri izbovej a vyššej teplote je propolis lepkavý, pri nižších teplotách tuhne a drobí sa. 

Propolis sa nazýva aj prírodné liečivo s priaznivými účinkami na ľudské zdravie. často sa používa na zmiernenie stavov ako sú zápaly, ochorenia vírusového pôvodu, vredy, ľahké popáleniny a obareniny. Údajne priaznivo pôsobí na srdce a znižuje riziko šedého zákalu taktiež ako liek na boľavé hrdlo. Chemické zloženie propolisu sa mení podľa ročného obdobia, druhu včiel a zemepisnej polohy. 

Propolis pôsobí na imunitný systém, v závislosti od zloženia môže mať silné antibiotické a antifungálne účinky. Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam aktívne chráni pred zubným kazom a inými ochoreniami ústnej dutiny. Môže sa použiť pri liečbe áft a herpesov.

Včelí vosk

Včelí vosk – je prírodný 100% produkt včiel, vytvárajúci sa včelám vo voskových žľazách a slúži na stavanie včelieho diela, ktoré následne včely využívajú na ukladanie medu, alebo ako priestor pre rozmnožovanie nových generácii včiel v úli. 

Prírodný včelí vosk sa využíva napríklad v potravinárstve, kozmetike, elektrotechnike, sklárskom priemysle, umeleckých remeslách a vo výrobe sviečok. Naše sviečky sú vyrábané iba z pravého včelieho vosku, na farbenie používame iba prírodné farbivo.

Všetky dostupné sviečky nájdete na https://www.sashe.sk/ZajezovskyMed

Medovina

Medovina z nášho kvetového medu je vyrobená tradičným spôsobom. Tradičná receptúra zachováva väčšinu aromatických látok. Charakteristická je čistou medovou chuťou, vôňou a farbou. Jej výnimočnosť tkvie vo výrobe z medov získaných v známej lokalite Zaježová.

Darčekové krabičky

Vieme pre Vás vyrobiť darčekovú krabičku alebo kôš na želanie z našich výrobkov. 

Scroll to Top
0

Žiadne produkty v košíku.